Rychlost v Obci

Osadní výbor žádá všechny občany Zboňku a Klevetova o přizpůsobení rychlosti při projíždění našimi místními částmi.

Zvýšená nebo nepřiměřená rychlost je nebezpečná pro chodce, kteří v našich místních částech nemají téměř nikde chodník. Další problém při nepřiměřené rychlosti je velká prašnost na komunikaci, o kterou nikdo z nás nestojí. Při velké prašnosti si spoluobčané nemůžou otevřít okna a větrat své nemovitosti dle potřeby. Tyto problémy byly vzneseny na technickém odboru města Letovice, který je dále postoupí policii ČR.

Apeluji na všechny občany, řidiče, aby rychlost svého vozidla přizpůsobovali aktuálním situacím na komunikaci a byli ohleduplní k ostatním spoluobčanům.

Děkuji za pochopení
předsedkyně OV Martina Randulová

V Klevetově 21. března 2022

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Helena

Ono by to potřebovalo i spomalivaci pruh na státní. Protože, když člověk vjede do obce 50km rychlostí, tak za ním řidiči buď predjizdi a nebo troubí.

Martina

Děkuji za komentář 🙂
Problém rychlosti na státní je velký problém. ŘSD má řešení, je vypracovaný a schválený projekt na posunutí autobusových zastávek do křižovatky, vybudování zpomalovacího ostrůvku a samozřejmě zde bude i přechod pro chodce. Snad se toho dočkáme co nejdříve.

Karel Svítil

Na naší straně Zboňku chodník je, jen je v něm několik velkých dlouholetých děr. Jediná investice byla cedule „Chodník se v zimě neopravuje“. Doporučuji opravu chodníku nebo výměnu cedule za „Chodník se nikdy neudržuje“.
Uvnitř obce( ne na státní) je v prvé řadě problém řidičů projíždějících z/do Letovic přes Kroupku, neviděl jsem nikoho ze Zboňku (včetně sebe), kdo by se řítil vysokou rychlostí. Někteří projíždějící se tady zjevně snaží zlomit rychlostní rekordy. Retardér by byl skvělý, ale to by jej musel někdo prosadit. Stejně tak radar na státní by se hodil, ve většině obcí na trase Brno- Svitavy je. V obou případech se jedná o záležitosti s vysokým rizikem = bezprostředním ohrožením zdraví a života.

Martina

Ahoj Karle, co se týká radaru, tak ještě starosta Stejskal ho chtěl k nám umístit, ale pak přišlo nové vedení a ten nový projekt a radar neodsouhlasili. Co se týká retardéru, tak to už několikrát bylo řešeno s policií ČR a vždy byl zamítnut z důvodu nebezpečnosti pro řidiče. Také jsem požadovali, aby byla na kroupku umístěna cedule – průjezd zakázán, ale bez úspěchu.
Všechno je to o lidech a v lidech, můžeš dát cedule, radary, cokoliv, ale když je ten řidič bezohledný, tak mu v tom nezabrání nic.

Karel

Díky! Ta místní policie je nějaká divná , všude retardery jsou a argument, ze je lepši, když někdo zabije nebo zmrzaci člověka nez poškození auta nebo “ohrožení řidiče “ je na úrovni IQ tykve. Za mě policajti takoví tupani snad nejsou a doporučuji se tím zabývat. Zajdu za Radkem Procházkem.

5
0
U tohoto příspěvku můžete zanechat komentářx