Shrnutí roku 2023 v našich obcích

Rok 2023 je již minulostí, a tak se nabízí nějaké to bilancování a připomenutí, co vše se v našich obcích událo.

Hlavní dění v našich obcích je díky pořádání akcí ať už na hřišti nebo v Obecní budově. Letos se na realizaci akcí podílel nejen osadní výbor, ale také i Spolek občanů Zboňku a Klevetova a samozřejmě spoustu dalších dobrovolníků, bez kterých by to nešlo. Je hezké vymyslet nějakou akci, ale není v silách jednoho jedince akci uspořádat, ať už jakoukoliv, proto si vážím všech, kteří se nezištně zapojují.

V roce 2023 se podařilo úspěšně zvládnout 11 akcí.

 • V únoru to byl karneval v Obecní budově.
 • V březnu do Obecní budovy přijela Jiřinka a společně jsme si vytvořily velikonoční dekorace.
 • V dubnu jsme se zapojili do celorepublikové akce – Ukliďme Česko a koncem dubna jsme se sešli na hřišti na tradičním pálení čarodějnic.
 • V červnu proběhla tvořivá dílnička na hřišti.
 • V červenci jsme se autobusem vydali do Šiklandu a Draxmoru.
 • V září jsme se s dětmi sešli na hřišti, kam za námi přijeli strážníci z Městské policie Boskovice a prožili jsme s nimi zábavné odpoledne.
 • Září patřilo sportovní akci nohejbalový turnaj trojic.
 • V říjnu se spousta dobrovolníků zapojila do akce Pohádkový les. Byla to první akce tohoto druhu a myslím, že všichni zúčastnění ať už návštěvníci, tak i pořádající byli spokojení.
 • V listopadu jsme se v Obecní budově připravovali na Vánoce, společně s rodinným centrem Ferda ze Svitávky jsme si vyrobili krásné vánoční dekorace.
 • Prosinec patřil již tradiční akci u Obecní budovy, a to rozsvěcování vánočního stromku spojenou s andělskou nadílkou.

Velmi mě těší, že se všechny akce těší hojné účasti, protože to je naše odměna, spokojenost všech, kteří na akce chodí. Děkujeme Vám za přízeň a věříme, že tomu tak bude i v roce 2024.

Další věc, s čím Vás chci seznámit, jsou investice v roce 2023.

 • Na hřiště byl pořízen basketbalový koš. Děkujeme firmě Barták a dalším dobrovolníkům za instalaci.
 • Do maringotky na hřišti místní dobrovolníci vyrobili stoly a regál. Na regál materiál darovala firma Pila Jaroš, děkujeme.
 • Další investice směřovaly na koupi party stanu, skládacího stolu do Obecní budovy, pořídili jsme také hudební aparaturu JBL PartyBox + 2 bezdrátové mikrofony a lednici s mrazákem do maringotky.
 • Zbylé finance byly použity na odměny za sečení obecních ploch a na další věci jako jsou květinová výzdoba, pohonné hmoty, struny do křovinořezu a další.

V Obecní budově v minulém roce proběhla volba Prezidenta ČR, pravidelně každou středu probíhá cvičení jógy se Zorkou, dále zde probíhají již zmíněné akce. Osadní výbor i vedení města tuto místnost využívá ke schůzím a samozřejmě zde funguje knihovna.

Osadní výbor také zajišťuje revize komínů, vakcinace, blahopřání jubilantům, informuje občany o přerušení dodávek elektřiny nebo vody, zapisování stavu vodoměrů a další důležité zprávy, a to prostřednictvím našich webových stránek a umístěním v místních vývěskách. Pozvánky na pořádané akce jsou doručovány i do schránek u nemovitostí.

Závěrem bych minulý rok zhodnotila jako úspěšný a budu si přát, aby byl takový i ten letošní rok.

Všem Vám přeji klidný a pohodový rok 2024 a mějte se krásně

Martina Randulová
            předsedkyně Osadního výboru Zboněk a Klevetov

V Klevetově 20. ledna 2024

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavla Kubínová

I já, jako občanka Zboňku, děkuji celému OV za akce a i vše ostatní, co pro nás děláte ve svém volném čase a takřka zdarma. Hodně sil a elánu po celý rok 2024 vám přeji z celého srdce 🙂

1
0
U tohoto příspěvku můžete zanechat komentářx