Uklidili jsme si Zboněk a Klevetov

Dobrovolnická úklidová akce Ukliďme Česko – Ukliďme si Zboněk a Klevetov proběhla v našich obcích v sobotu 2. dubna 2022. Bylo to poprvé, co jsme společně vyčistili okolí od nežádoucího odpadu a část černých skládek.

Sešli jsme se v 9:30 v Obecní budově. K dispozici byly připraveny úklidové pomůcky (pytle, rukavice, reflexní vesty), kontejner na sesbíraný odpad i občerstvení. Pro děti odměny i diplom. Po společné poradě a rozdělení se do skupinek vyrazili dobrovolníci do terénu.

Pro většinu dobrovolníků byla tato akce novinkou a všichni byli překvapeni, když zjistili, kolik odpadu se v našich obcích volně povaluje, kolik černých skládek tu máme a co jsou lidé schopni bezmyšlenkovitě vyhodit do přírody. Sesbírali jsme 1,42 tuny odpadu.

Srdcem této akce byli dobrovolníci, kteří si ukrojili ze svého volného času. Jsou to lidé, kterým není lhostejno, jak naše okolí vypadá, záleží jim na prostředí, ve kterém budou žít další generace. Bez nich by to nešlo a patří jim velké díky.

Potkáme se zase za rok, abychom pokračovali v tom, v čem jsme začali.

Každý by si měl uvědomit, že se odpad z přírody sám nedostane!

Fotky z akce jsou uloženy na Rajčeti: www.zbonek-ov.rajce.idnes.cz

Více informací o akci Ukliďme Česko: www.uklidmecesko.cz

za OV Zboněk a Klevetov, 5.4.2022
Nečasová Petra

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Libor Randula (admin)

Myslím, že je ten úklid opravdu poznat. Když jsem šel v sobotu s letákama, tak jsem se nestačil divit. Je úžasné, že se u nás našlo tolik lidí, kterým není lhostejno, jak naše okolí vypadá…

Aleš

Ahoj lidi, Libore..
Ano je to užasné.. ! Jen jsem chtěl říci. Nejsem stádní typ. A tak na zamyšlenou… Bylo by dobré dostat do podvědomí nás všech to , nedělat bordel kolem sebe. A ,když ho vidím tak ohnout , svůj hřbet mladý nebo starý a sebrat uklidit, odnést. Tam kam to patří. A činit tak při každém svém pohybu kdekoli..
Kolik z Vás při vycházce donese igelitku čurbesu od vody z lesa .. nebo sebere po cestě silnici obal od cigár atd. Vždyť to není hanba toho kdo to sebere ne?
A ano takto to dělám. A tak zpomalte.. a dívejte se kolem sebe a nebuďte lhostejní..
Pak nebude potřeba manifestací ani dnu země nástěnek ni diplomu…
A setkat se jen tak je kolikrát větší odvaha než k tomu mít nějaký důvod ..
Poděkování i těm ,kteří nejsou na dobových fotografiich.
Aleš

Petra

Ahoj, určitě to vidět je, téměř 1,5 tuny odpadu sesbíraného po okolí musí být znát. V reakci na Alešův komentář chci napsat, že mezi námi jsou lidé, kteří při procházkách odpad sbírají. Je jich docela dost a pokud by někdo z nich, nebo i další ( třeba ti, co nemají rádi organizované akce – tomu rozumím) měli zájem, zbyly pytle i rukavice, ráda je poskytnu kdykoliv během roku. Jen táhnout pneumatiku z lesa a pak řešit co s ní není jen tak a právě proto byla zorganizovaná tato akce i s materiálním zázemím, odvozem odpadu. Závěrem, přivítám podměty pro příště, nebo i návrh na akce/osvětu.

Aleš

Ahoj.. jasně. Jakoli aktivita v tomto ohledu je prospěšná. A 1.5 tuny je slušná porce. A ano videt to je. Take je potěšující vědět, že je nás docela dost.
Nějaké podněty by byly.

4
0
U tohoto příspěvku můžete zanechat komentářx