Zprávy z Obce

  • Krizová pomoc pro občany – v souvislosti s šířením koronaviru Městský úřad Letovice nabízí podporu osamělým a znevýhodněným občanům Letovic a místních částí, kteří nejsou schopni sami prostřednictvím rodiny, přátel, sousedů zajistit donášku nezbytných potřeb (potraviny, léky, drogérie). U vyzvedávání léků je nutná domluva s ošetřujícím lékařem. V případě, že se nacházíte v uvedené situaci, můžete volat sociálním pracovníkům Městského úřadu Letovice v pracovní dny dopoledne od 8,00 do 10,00 hodin na telefonní čísla: 516 482 253, 516 482 254. Služba je nabízena zdarma.
  • Vedení města Letovice dodalo dezinfekci pro seniory Zboňku a Klevetova. Doručení do domu proběhne nejpozději do neděle 22. března 2020.
  • Firma Danelli Zboněk dodala Osadnímu výboru materiál na výrobu roušek pro občany Zboňku a Klevetova a tímto pánovi Martinu Hruškovi děkujeme. Roušky šijí šikovné místní švadleny, kterým chci za jejich práci také velmi poděkovat – Jana, Jitka, Pavla, Věra a Zdena. Roušky budeme doručovat do schránek nejpozději do neděle 22. března 2020. Pro každého občana je určena jedna. Pokud budete potřebovat další, tak neváhejte zavolat (tel. 606 300 243 – Martina Randulová) a další roušky Vám budou doručeny. Roušky nejsou jednorázové, takže se po vyprání dají použít opakovaně. Také Vás, žádáme, abyste si roušky před prvním použitím vyprali. Děkujeme.
  • Firma Danelli nabízí – zdarma nastříhá vámi doručené látky na šití roušek. Tato nabídka platí nejen pro občany Zboňku a Klevetova, takže pokud o někom víte, neváhejte mu tuto informaci předat.
  • Místní knihovna je z důvodu vyhlášení nouzového stavu uzavřena – děkujeme za pochopení.
  • Akce ukliďme Česko, ukliďme Zboněk a Klevetov se ruší. Co se týká dalších akcí v letošním roce, které jsou naplánované, tak v této chvíli nemůžeme říci, zda se uskuteční či nikoli, vše se bude odvíjet od aktuálního stavu v naší republice.
  • Na závěr Vám všem chci říci, abyste v této nelehké době, kterou prožíváme se snažili býti ohleduplní, disciplinovaní a trpěliví, a jen tehdy to zvládneme. Věřím, že to dokážeme.

Za Osadní výbor Martina Randulová

V Klevetově 20. března 2020

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
U tohoto příspěvku můžete zanechat komentářx