Rekonstrukce hřiště 2018-2021

Na podzim roku 2018 byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce hřiště ve Zboňku.

Začalo se odstraněním srubu a dřevěného WC na hřišti. Technické služby města Letovic odstranily již nevyhovující a nebezpečnou skluzavku a houpačky. Dále se pokračovalo odstraněním plotu včetně sloupků na severní straně hřiště. Nový plot zhotovila firma Barták Zboněk za pomoci firmy Toman Meziříčko. Původní plot byl na soukromém pozemku, a proto musel být odstraněn. V plotu byla zhotovená i nová branka pro příchod k řece z hřiště.

Na jaře roku 2019 následovalo vykácení spoustu nebezpečných stromů a srovnání terénu v těchto místech. Stavba nového srubu nebyla povolena, a proto byla zakoupena maringotka, která slouží jako „zázemí“ na hřišti.

V roce 2020 byly všechny práce pozastaveny covidovou situací.

V roce 2021 firma Monotrend Tišnov započala instalaci dětského hřiště. Prvky jsou vyrobeny z konstrukční oceli v kombinaci s vysoce odolným polyethylenem.

Děti mohou využívat tyto prvky:

  • Celokovová herní sestava se skluzavkou a lezeckou stěnou.
  • Celokovová řetězová dvojhoupačka se sedákem Baby.
  • Celokovová vahadlová houpačka dvoumístná.
  • Pružinové houpadlo dvoumístné.
  • Celokovový kolotoč k sezení.

Dále byla na hřiště pořízena dřevěná toaleta, kterou zhotovil pan Rozsíval z Kladorub.  V průběhu celé rekonstrukce byl několikrát srovnán terén. Tyto práce prováděli: pan Ladislav Jaroš, firma Toman Meziříčko a Technické služby Letovice.

V listopadu 2021 proběhly poslední finální terénní úpravy, včetně srovnání hrací plochy na hřišti.

Nyní je na hřišti červeno-bílá páska, která brání vjezdu na hrací plochu automobilům a kolům. Jinak jsou hrací prvky dětem přístupné, i vstup na hrací plochu je povolen.

Chtěla bych velmi poděkovat místním spoluobčanům a kamarádům za velkou pomoc při brigádnických pracích – Luboš Chloupek starší, Luboš Chloupek mladší, Jarda Chloupek, Marek Šamšula, Honza Jaroš, Ladislav Jaroš, Jarda Randula, Dan Hrazdíra, Ivoš Kubín, Franta Jíra, Libor Randula, Broněk Dočekal, Milan Lepš, Gustav Janoušek. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla. Jsem moc ráda, že se ještě stále i u nás najdou ochotní, šikovní a spolehliví spoluobčané, kterým není lhostejné jak naše obce, a v tomto případě hřiště vypadají.

V roce 2022 je samozřejmě v plánu dále pokračovat na vzhledu, a hlavně na účelnosti našeho hřiště. Myslím ale, že to zásadní je už hotové. Nyní se pracuje na lepším přístupu do maringotky – výroba schodů, které budou bezpečné.

Děkuji všem občanům za trpělivost při této rekonstrukci, ale věřte, že ne vždy se všechno vyvíjelo dle našich představ. Sama jsem si myslela, že během jednoho roku bude všechno hotové, ale bohužel, realita byla jiná.

Teď se ale už konečně můžeme těšit z hřiště za které se nemusíme stydět.

Mějte se krásně a na nějaké letošní akci se na Vás budu na našem „novém“ hřišti těšit 😊

za Osadní výbor Martina Randulová

V Klevetově dne 8. ledna 2022

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavla

No nevím, myslím, že jsem tam ještě viděla tři krásné slečny❤️

Martina

Dvě pozorovatelky a koordinátorky🥰 a ta třetí? je pravda, že taky pomáhala…..že jí posílám poděkování 🤗

2
0
U tohoto příspěvku můžete zanechat komentářx